O nás

Hlavní myšlenkou a činností obou společností (výrobce i distributora) je vytvářet a zajišťovat zdravé a dostupné bydlení, iniciovat výstavbu usedlostí a vesnic harmonizovaných s okolní přírodou a člověkem v nové době.

Zakladatel a současně i výrobní společnost z Polska působí v přírodním stavebnictví od r. 2002, pod názvem Země – Srdce Přírodního Stavitelství (Earth – Heart Budownictwo Naturalne), se specializací na stavby z konopného betonu, lisované slámy a hliněných omítek, vč. šíření osvěty, vzdělávací a školicí aktivity. Nabyté praktické znalosti a bohaté zkušenosti se promítly do kupolových domů DOMIR.

Distributor se mnoho let zabývá činnostmi se specializací na zavádění nových developerských produktů, zprostředkováním a zajišťováním výstavby s přesahem na stavby z přírodních materiálů a nových technologií, které jsou ve společné harmonii mezi duchem člověka a Matkou zemí.

Jedinečnost nabízeného produktu – domů DOMIR spočívá v tom, že díky své formě a konstrukci poskytují hluboký pocit bezpečí, klidu, harmonie a pohodlí. Domy Domir svým tvarem odkazují k tomu, co je v přírodě nejpřirozenější a nejodolnější a pro jejich stavbu jsou použity nejlepší možné stavební materiály, které jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí.


Protože je pro nás důležitá tradice a odkud pocházíme, naše logo zobrazuje staroslovanský SYMBOL – Znak, který je zobrazen jako tajemný, legendární květ kapradiny složený ze dvou prvků ve slovanských barvách – modré ve směru hodinových ručiček (symbolizující nebe) a červené proti směru hodinových ručiček (symbolizující oheň a zemi) na bílém pozadí.
Na jedné straně je to znamení slibů a na straně druhé znamení věrnosti hodnotám – slibům jako přísahám silných pout ke své rodině, společenství a rodu. Je to znamení spojení věčným uzlem – spojení Těla, Duše, Ducha a Světla ( Zdroje) do Jednoty – kombinace Ohně a Vody – a spojení mužského a ženského principu.

Domir logo

Skládá se ze 4 písmen S, propletených ve dvou osmičkách.

8 – symbol plnosti

Nekonečno – symbol nekonečna

Úplná symbolika je 44

4 spojené kruhy – symbol komunity, ale i světových stran, ročních období

Bez uzavírání kruhů – symbol svobody, ale i člověka, osobnosti, individuality

Ústředním bodem – symbol Boha – Světla

Kopulový dům

DOMIR spol. s ručením omezeným realizuje tento projekt spolufinancovaný z evropských fondů „MODULAR DOME HOUSE“. Cílem projektu je implementace inovativního produktu v inkubované společnosti v podobě hotových modulů plněných konopným betonem, ze kterých se budou montovat monolitické kupolovité domy DOMIR.
Spolufinancování projektu z EU je v hodnotě cca (dle kurzu): 5 187 646,- Kč.
Evropská Unie